جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸  -  Friday, May 24, 2019
جستجوی پیشرفته
عمومی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

بیست و دومین جلسه کمیته نظارت و ارزشیابی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی برگزار شد.
بیست و دومین جلسه کمیته نظارت و ارزشیابی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی روز سه شنبه 6 آذر ماه 97 با حضور رییس و معاونین موسسه، اعضای کمیته و روسای بخش‌های تحقیقاتی برگزار شد.

در این جلسه، پس از ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص چند مصوبه ویژه جلسه قبل، و در راستای نظارت بر وضعیت و کیفیت اجرای پروژه­ های خاص، گزارش تکمیلی از وضعیت چند پروژه­ از بخش آبیاری تحت فشار (ارزيابي سيستم آبياري قطره ­اي تحت شرايط کشت ذرت تابستانه در خاک ­هاي مستعد شوري استان خوزستان، ارزيابي سيستم آبياري باراني تحت شرايط کشت گندم در خاک‌هاي مستعد شوري استان خوزستان، بررسي اثرات سه روش آبياري قطره ­اي سطحي، زيرسطحي و زيرسطحي عمودي بر خصوصيات کمي و کيفي مرکبات در جنوب کرمان، آبیاری زیرسطحی قطره ­ای سیب درختی)؛ یک پروژه از بخش ماشین ­ها (توسعه کشت چغندر علوفه­ ای در مازندران (ایستگاه گاودشت))، و یک پروژه از بخش صنایع غذایی (تهيه نانوالياف از پروتئين آب پنير با روش کاويتاسيون هيدروديناميک و بررسي خواص عملکردي آن در فرمولاسيون غذايي) توسط روسای بخش­ های تخصصی مرتبط یا نمایندگان آنها ارائه و در خصوص آنها بحث و تصمیم ­گیری شد. در این راستا مقرر شد گزارش تکمیلی­ تر از وضعیت سه پروژه اول آبیاری تحت فشار مجدداً به همراه گزارشی از پروژه آبیاری قطره­ ای گندم در جلسه آتی مطرح شود.

در ادامه جلسه، گزارشی تحلیلی از وضعیت پروژه­ ها، پروپوزال­ ها، گزارش سالانه، نهایی و معوقه بخش تحقیقات مهندسی گلخانه توسط رییس بخش مربوطه ارائه شد. در این راستا، پیشنهاد برگزاری یک دوره آموزشی یا نشست تخصصی در خصوص برنامه­ ها و عملکرد بخش تحقیقات گلخانه با حضور علاقمندان و فعالان مرتبط ستاد و مراکز استانی موسسه مورد موافقت قرار گرفت.

در این جلسه همچنین، گزارشی از تعداد گزارش‌های سالانه ارزیابی‌شده از جلسه پیش تاکنون و وضعیت آنها؛ بازدیدهای انجام‌شده با بیان مشکلات، نقاط قوت و ضعف موجود و پیشنهادهای همکاران محل بازدید به ویژه بازدید نظارت و ارزشیابی انجام شده از بخش ستادی صنایع غذایی موسسه در تاریخ 24 مهرماه 97؛ روند بررسی پروپوزال‌های تحقیقاتی و وضعیت طرح/پروژه‌های در دست اجرا یا خاتمه­ یافته (معوقه) و موارد نیازمند پیگیری توسط اعضای کمیته (نمایندگان هر بخش) ارائه و در این خصوص بحث و تصمیم­ گیری شد. هم­چنین، گزارشی در خصوص تعداد و وضعیت گزارش­های معوقه، تعداد پروژه‌های در دست اجرا به تفکیک ماهیت و نتایج پروژه به همراه تعداد افراد فاقد طرح/پروژه در دست اجرا توسط روسای بخش‌های تحقیقاتی یا نمایندگان آنها ارائه شد که در خصوص آنها بحث و تصمیم­ گیری شد.

در پایان مقرر شد اعضای کمیته نظارت و ارزشیابی (نمایندگان هر بخش) ضمن بررسی پروژه­ های خاص در دست اجرای بخش مرتبط، مواردی که نیاز به ارائه گزارش وضعیت یا بررسی و پیگیری توسط کمیته را دارند به منظور طرح در جلسات آتی به دبیر کمیته ارسال نمایند. هم­چنین مقرر شد روسای محترم بخش­ های تحقیقاتی گزارش کاملی از تعداد پروژه مصوب برای تک­ تک اعضای هیات علمی و پژوهشگران بخش مرتبط و خاص یا عادی بودن و بروندادهای محقق شده آنها از ابتدای سال 94 تاکنون تهیه و در جلسه آتی کمیته ارائه نمایند.

در پایان جلسه، دقت بیش­تر اعضای هیات علمی در تکمیل و ارسال درخواست­ های ترفیع و ارتقا مورد تاکید قرار گرفت.

۱۳۹۷/۰۹/۰۶
تعداد نمایش: ۷۰
مشاهده اخبار گروه خبری 'عمومی'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

 
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.