چهار شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷  -  Wednesday, June 20, 2018
جستجوی پیشرفته
مراکز تابعه
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

برگزاری روز مزرعه با عنوان"مدیریت بهینه مصرف آب آبیاری" در ایستگاه تحقیقات ملکان در آذربایجان شرقی
در راستای اجرایی نمودن برنامه‏ های نظام نوین ترویج کشاورزی در آذربایجان شرقی، مراسم روز مزرعه با عنوان "مدیریت بهینه مصرف آب آبیاری" با مدیریت بخش تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی روز یکشنبه 18 تیرماه در ایستگاه تحقیقات ملکان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

در این مراسم امام جمعه، فرماندار، مسئولین، بهره برداران، کشاورزان پیشرو و مروجین شهرستان ملکان و کارشناسان اداره ترویج استان و مروجین شهرستان های بناب، عجب شیر، مراغه و رئیس و محققین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان حضور داشتند.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع گردید. پس از آن رییس مرکز با اشاره به اهمیت یافته های تحقیقاتی و روش‏های انتقال آن، در مورد اهمیت پژوهشی ایستگاه و جایگاه آن در ارائه خدمت پژوهشی برای تولیدکنندگان انگور و غاز سخنرانی نمود. سپس فرماندار شهرستان ملکان به اهمیت آب و لزوم استفاده بهینه از آن در حال و آینده اشاره نمود. در ادامه مهندس ایمانی رئیس ایستگاه ملکان، گزارش کاملی از فعالیت های انجام شده در ایستگاه را ارائه داد. مدیریت اجرایی مراسم به عهده ایستگاه تحقیقات ملکان بود.

در ادامه مراسم، مهندس محمدی مزرعه در خصوص نقش عملیات مکانیزاسیون در کاهش مصرف آب، دکتر میلانی در مورد برنامه ریزی آبیاری گیاهان، مهندس نیکانفر در خصوص مدیریت آبیاری تیپ و دکتر ناصری در مورد مدیریت آبیاری کرتی، سخنرانی علمی ارائه نمودند. دکتر زابلستانی در مورد خاک­ورزی حفاظتی و مصرف بهینه آب، دکتر رشاد صدقی در مورد استفاده از روش کاشت گندم در داخل جویچه­ های آبیاری به وسیله خطی ­کار کف­کار در خاک­ های شور و مهندس عادل زاده در مورد نقش کشاورزی حفاظتی در بهره برداری پایدار از منابع آب به برخی از سئوالات مروجین و کارشناسان در مزرعه مورد بازدید در ایستگاه، توضیحات لازم را ارائه دادند.

 
  
  
  
  
 


۱۳۹۶/۰۴/۲۴
تعداد نمایش: ۶۸
مشاهده اخبار گروه خبری 'مراکز تابعه'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی می باشد.