چهار شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷  -  Wednesday, June 20, 2018
جستجوی پیشرفته
مراکز تابعه
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

برگزاری کارگاه آموزشی اندازه گیری و تحویل حجمی آب در کانال های درجه 1 و 2 در شهرستان مهاباد
در راستای افزایش دانش کاربردی و ارتقاء مهارت های فنی و مدیریتی کارشناسان، کشاورزان، مروجان و تولیدکنندگان حوضه آبخیز دریاچه ارومیه، کارگاه آموزشی و روز مزرعه با عنوان اندازه گیری و تحویل حجمی آب در کانال های درجه 1 و 2 در روز چهارشنبه 21 تیرماه، به دعوت مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مهاباد در روستای قم قلعه این شهرستان برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی مهندس حیدر طایفه رضایی عضو هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی آذربایجان غربی توضیحاتی در خصوص ضرورت اندازه گیری مقدار آب و چگونگی تعیین مقدار آب مورد تقاضا و نحوه استفاده از سازه اندازه ­گیری پارشال فلوم تیپ 1 تا 6 ارائه داد. همچنین نشریه آموزشی و ترویجی تحت عنوان اندازه گیری دبی در کانال های روباز توسط پارشال فلوم تألیف وی به کشاورزان ارائه گردید.

این کارگاه آموزشی با حضور بیش از 50 نفر از کشاورزان، شوراهای آب­ بران، میراب­ ها، نمایندگان تشکل ­های آب بران، دبیرخانه کشاورز، کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و شرکت بهره برداری شبکه مهاباد و به صورت آموزش صحرایی و عملی در محل کانال و پارشال فلوم واقع بر روی کانال درجه 2 برگزار شد.
 
بنابر اظهار بهره برداران شبکه، پس از گذشت 45 سال از بهره برداری شبکه آبیاری مهاباد و با وجود سازه های پارشال فلوم، برای اولین بار بود که اندازه گیری آب توسط این سازه ها در این کارگاه آموزشی انجام می­ گرفت و کشاورزان و بهره برداران اطلاعی نداشتند که این سازه ها به چه منظور در ابتدای کانال های درجات پایین تر نصب شده اند.
  
 
 
 


۱۳۹۶/۰۴/۲۴
تعداد نمایش: ۵۶
مشاهده اخبار گروه خبری 'مراکز تابعه'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی می باشد.