پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷  -  Thursday, November 15, 2018
جستجوی پیشرفته
عمومی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

سخنرانی آقای دکتر فریبرز عباسی رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در نشست علمی "مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی" در دانشگاه ایلام
سخنرانی آقای دکتر فریبرز عباسی رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در نشست علمی "مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی" در روز چهارشنبه 8 آذر ماه 96 در محل دانشگاه ایلام ارایه شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه، دکتر عباسی در این نشست علمی که با حضور گروهی از مدیران استانی از جمله آقای دکتر میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی، آقای مهندس مهدی زاده مدیر آب منطقه ای، اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام، دانشجویان و کارشناسان حوزه آب استان از سازمان جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، شرکت آب و فاضلاب توسط دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام برگزار شد، در سخنرانی خود تحت عنوان "مروری بر وضعیت شاخص های مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی" اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی و منابع آب در کشور در سال های اخیر، استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی ضروری است. ایشان روند تغییرات شاخص های مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی را مثبت ارزیابی نمودند. ایشان همچنین اظهار داشتند که راندمان آبیاری در کشور از 35 درصد در دهه هفتاد به حدود 45 درصد در سال های اخیر و بهره وری مصرف آب از حدود 0/85 به 1/3 کیلوگرم بر مترمکعب در کشور افزایش یافته است. ایشان بر اساس بررسی های موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، حجم آب مصرفی در بخش کشاورزی را حدود 70 منابع آب تجدیدپذیر اعلام نمودند. آقای دکتر عباسی، در ادامه نیز برخی تجارب برای ارتقای راندمان و بهره وری مصرف آب را مطرح نمودند. در ادامه این نشست، آقای مهندس مهدی زاده مدیر آب منطقه ای استان گزارشی از وضعیت منابع آب استان و چالش های پیش رو را ارایه و آقای دکتر علیزاده عضو هیات علمی گروه آب دانشکده کشاورزی، گزارش جامعی از طرح رودخانه های مرزی در استان های کرمانشاه و ایلام را ارایه نمودند. ادامه این نسشت یک روزه به پرسش و پاسخ پیرامون سخنرانی های ارایه شده و اجرای برخی پایلوت های ترویجی اختصاص یافت.
 
 
 


۱۳۹۶/۰۹/۱۰
تعداد نمایش: ۶۴
مشاهده اخبار گروه خبری 'عمومی'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی می باشد.