پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸  -  Thursday, April 18, 2019
جستجوی پیشرفته
عمومی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

تشریح چالشها، رویکردها و برنامه های تحقیقاتی مکانیزاسیون کشاورزی توسط رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در یازدهمین کنگره ملی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه بوعلی سینا
آقای دکتر فریبرز عباسی، رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی به عنوان سخنران مدعو در یازدهمین کنگره ملی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه بوعلی سینا، نقش و جایگاه تحقیقات مکانیزاسیون در کشاورزی پایدار و فناوربنیان را تشریح نمود.


یازدهمین کنگره ملی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در تاریخ های 12 الی 14 شهریور 97 در محل دانشگاه بوعلی سینا در همدان برگزار و در آن متخصصین و صاحبنظران در راستای وضعیت موجود، چالشها و راهکاری بهبود مکانیزاسیون کشاورزی پرداختند. رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی که به عنوان سخنران مدعو به اتفاق آقایان دکتر شریفی و دکتر دهقان در این کنگره حضور داشتند، در مراسم افتتاحیه کنگره به تشریح چالشها، رویکردها و برنامه های پیش روی مکانیزاسیون کشاورزی و نقش و جایگاه آن در کشاورزی پایدار و فناوربنیان پرداختند. آقای دکتر عباسی با تشریح وضعیت و چالشهای موجود در مکانیزاسیون کشاورزی در کشور، برخی از دستاوردهای شاخص حاصل از تحقیقات کاربردی انجام شده در مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی را ارائه نمودند. ایشان در ادامه ضمن تشریح برنامه های لازم برای توسعه مکانیزاسیون تاکید نمودند که برای موفقیت در این عرصه ضروریست تا بین دانشگاه، تحقیقات و بخش اجرا تعامل و همکاری بیشتری برقرار گردیده و از فعالیتهای جزیره ای پرهیز گردد. رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی اظهار داشتند که ارتقای ضریب مکانیزاسیون یکی از شاخص های توسعه کشاورزی پایدار بوده و این موضوع می تواند در ارتقاء امنیت غذایی و ارتقاء بهره وری مصرف آب نقش اساسی ایفا نماید. ایشان تاکید کرد که ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در سال های اخیر از رشد خوبی در کشور برخوردار بوده و بر اساس برنامه های وزارت متبوع، ضریب مکانیزاسیون در سال 1400 حدود 2/1 اسب بخار در هکتار برنامه ریزی شده است که برای دستیابی به آن نیاز به مشارکت همه بخشهای اجرایی، دانشگاهی و مؤسسات تحقیقاتی می باشد. در این راستا مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی دارای برنامه بوده و برای این هدف مهم تلاش خواهد نمود.

 


۱۳۹۷/۰۶/۱۳
تعداد نمایش: ۷۳
مشاهده اخبار گروه خبری 'عمومی'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

 
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.