پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸  -  Thursday, April 18, 2019
جستجوی پیشرفته
مراکز تابعه
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

پیگیری پروژه های تحقیقاتی و تفاهم نامه های همکاری با دستگاه های اجرایی با حضور رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در همدان
روز دوشنبه مورخ 97/06/12 جلسه مشترک بین مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، بخش تحقیقات فنی و مهندسی و مدیریت آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی در محل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان همدان برای پیگیری امور تشکیل شد.


در ابتدای جلسه آقای دکتر فریبرز عباسی، رئیس مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی اظهار داشت که خوشبختانه مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ارتباط بسیار نزدیک و سازنده ای داشته و در این راستا پروژه های مشترک خوبی در سطح کشور در حال اجرا است. ایشان اجرای طرح­های کلان و اثرگذار همانند تعیین آب مصرفی واقعی محصولات را نمونه­ای از این تعامل و همکاری برشمرد و اظهار داشت این تعامل به خصوص در برخی استانها همانند همدان بسیار خوب و سازنده بوده است. در ادامه جلسه مجری استانی پروژه آبیاری زیرسطحی آقای دکتر قدمی فیروزآبادی در خصوص فعالیت­های انجام شده و میزان پیشرفت این قرارداد و مسائل موجود مواردی را بیان داشت. آقای مهندس فرامرزی مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه اظهار داشت که از فعالیتهای مشترکی که تاکنون در این استان داشته ایم رضایت مندی وجود دارد. ایشان اظهار داشتند که بدون تحقیق، در فعالیتهای اجرایی نتیجه مورد نظر دست یافتنی نیست. در پایان پس از بحث و بررسی و رفع موارد موجود مقرر گردید پروژه مطابق برنامه ریزی انجام شده، ادامه یابد. در ادامه مقرر شد امکان سنجی آبیاری زیرسطحی یونجه با حمایت مالی مدیریت آب و خاک استان انجام شود.

در ادامه آقای دکتر فریبرز عباسی رئیس مؤسسه به همراه آقای دکتر شریفی معاون برنامه­ریزی و پشتیبانی و دکتر دهقان رئیس بخش تحقیقات ماشین های کشاورزی ستاد موسسه در جلسه مشترک با حضور اعضای هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی به منظور بررسی وضعیت پروژه­های تحقیقاتی موجود و برنامه های آتی بخش، حضور یافتند. در این جلسه ابتدا آقای دکتر بهراملو، ضمن عرض خیرمقدم، اظهار داشت که این بخش از سال 1371 شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر دارای 12 نفر پرسنل می باشد. رئیس بخش تحقیقات فنی و مهندسی در همدان افزود که از این تعداد 7 نفر عضو هیات علمی و یک نفر محقق بوده و مابقی غیرهیات علمی هستند. در ادامه هریک از اعضای بخش به ارائه مطالب و نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. آقایان دکتر شریفی و دکتر دهقان ضمن توضیح برخی موارد مطرح شده، وضعیت موجود و برنامه های آتی مؤسسه را به خصوص از جنبه ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون مطرح نموده و وضعیت بخش تحقیقات فنی و مهندسی همدان را بر مبنای شاخص های موجود، مطلوب ارزیابی نمودند. آقای دکتر عباسی با جمع بندی مطالب و موارد مطرح شده اظهار داشتند که بخش تحقیقات فنی و مهندسی یکی از بخشهای فعال استانی است که از لحاظ شاخصهای مختلف در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. ایشان افزود که بر اساس سیاستهای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مؤسسه پیگیر اجرای طرح های کلان است که در این راستا هم موفق بوده است. ایشان اظهار داشت که طرح های تعیین آب مصرفی محصولات زراعی و باغی و تعیین تلفات کمباینی گندم نمونه­هایی از آنها هستند. در پایان اعضای حاضر در جلسه از تجهیزات، ماشین­آلات، آزمایشگاهها و پروژه­های در دست اجرای بخش بازدید نمودند.

 


۱۳۹۷/۰۶/۱۳
تعداد نمایش: ۷۶
مشاهده اخبار گروه خبری 'مراکز تابعه'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

 
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.