پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸  -  Thursday, April 18, 2019
جستجوی پیشرفته
ماشینهای کشاورزی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

ارایه نتایج اولیۀ پروژه تحقیقاتی (ملی) مستندسازی میزان ضایعات برداشت گندم در کشور
در راستای سیاستهای تعامل با بخش اجرا و به منظور پاسخ به تقاضای معاونت محترم زراعت، پروژه تحقیقاتی (ملی) مستندسازی میزان دقیق تلفات کمباینی برداشت غلات (گندم) در کشور با همکاری ستاد برداشت غلات کشور و مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، توسط موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی در بهار و تابستان 1397 در 22 استان کشور اجرا شد. نتایج اولیۀ این پروژه توسط آقای دکتر الیاس دهقان( مجری مسئول پروژه) در روز چهارشنبه مورخ 97/06/07 در سالن شهید نعمتی جم معاونت زراعت ارایه شد.


این جلسه در حضور آقایان مهندس کشاورز(معاون محترم وزیر)، دکترکامبیز عباسی( رئیس محترم مرکز توسعه مکانیزاسیون)، مهندس اسفندیار پور(مجری محترم طرح گندم)، جمعی از مجریان پروژه، معاونین بهبود تولیدات گیاهی، مدیران زراعت و روسای ادارات فناوریهای مکانیزه استانهای تهران و البرز تشکیل شد. همچنین مسئولین تولیدات گیاهی، اداره فناوریهای مکانیزه و محققین استانی مربوطه در تمامی اسنانهای کشور نیز هم‌زمان و به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند. در این جلسه، روش علمی و چگونگی سنجش تلفات طبیعی و کمباینی دانه گندم توسط آقای دکتر دهقان تشریح شد. نتایج اولیه ارائه شده بیانگر روند کاهشی در تلفات برداشت کمباینی دانه گندم در کشور در سالهای اخیر بود. در این جلسه، مسئولین مربوطه در سازمانهای جهاد کشاورزی استانها بصورت ویدئو کنفرانس گزارشات و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

در پایان جلسه، آقای مهندس کشاورز از اقدام همه جانبه و سریع موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و همکاران سازمانهای جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقاتی استانها در مستند سازی میزان ضایعات گندم در کشور تقدیر نموده و ضمن ارائه نقطه نظرات خود در خصوص ادامه کار بر تهیه یک گزارش نهایی ملی پروژه مشتمل بر تبیین وضع موجود تلفات دانه گندم در کشور و استانها، بر ارائه‌ی یک برنامه پنجساله برای کاهش تلفات گندم تا میزان قابل قبول و منطبق بر استانداردهای جهانی تاکید نمودند.

 
 


۱۳۹۷/۰۶/۱۴
تعداد نمایش: ۷۲
مشاهده اخبار گروه خبری 'ماشینهای کشاورزی'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

 
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.