پنج شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸  -  Thursday, June 27, 2019
جستجوی پیشرفته
مراکز تابعه
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

برنامه هفته انتقال یافته‌های تحقیقاتی در مدیریت جهاد کشاورزی پارس آباد مغان توسط اعضای هیات علمی بخش تحقیقات فنی ومهندسی مرکز مغان برگزار شد.
برنامه هفته انتقال یافته‌های تحقیقاتی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل روز سه شنبه 3 مهرماه با سخنرانی محققان مرکز و با حضور کارشناسان، مروجین و بهره‌برداران بخش کشاورزی در سالن اجتماعات مدریت جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد مغان برگزار شد.


در این روز از هفته انتقال یافته‌های تحقیقاتی دکتر کرامت اخوان معاون پژوهش، فناوری وانتقال یافته وعضو هیأت علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی مرکز سخنرانی خود را در خصوص "افزایش راندمان آبیاری با کاربرد سیفون در آبیاری سطحی زراعت های ردیفی" ارائه نمود. در این برنامه آموزشی وی با ارائه نتایج پژوهش تحقیقاتی اجرا شده در این خصوص ضمن توصیه به لزوم استفاده بهینه از منابع آبی موجود و معرفی اصول صحیح آبیاری سطحی، تصریح کرد با در نظر گرفتن محدودیت منابع آبی کشور با استفاده از سازه سیفون در انتقال آب از نهر به فارو در واقع با طراحی اصولی و علمی آبیاری سطحی می‌توان میزان راندمان استفاده از آب در این روش را به‌طور چشمگیر افزایش داد که نه‌تنها آب، این منبع ارزشمند مورد استفاده بهینه قرار گرفته، باعث افزایش عملکرد و کارائی مصرف آن نیز خواهد گردید. همچنین در این برنامه از هفته انتقال یافته‌های تحقیقاتی، دکتر جبرائیل تقی نژاد عضو هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی مرکز، سخنرانی با عنوان "کاربرد مناسبترین بذرکار کلزا در عرصه و شرایط زارع" ارائه کردند. در این سخنرانی ضمن توصیه اکید به مزایای استفاد از بذرکار مناسب اگرومستر و لزوم بکارگیری ماشین ها و ادوات مناسب برای کاشت کلزا در راستای اصلاح الگوی کاشت تاکید شد.

در پایان این برنامه آموزشی ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات منابع آب و خاک و مکانیزاسیون کشاورزی در منطقه به سؤالات مطرح شده از طرف حاضرین پاسخ‌های لازم و فنی ارائه شد.۱۳۹۷/۰۷/۰۸
تعداد نمایش: ۵۴
مشاهده اخبار گروه خبری 'مراکز تابعه'

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
آمار مشاهده صفحات

پیوندها:                                               
                                                        

وزارت جهاد کشاورزیمرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی
 صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری
سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزیمرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
 کمیته ملی آبیاری و زهکشیشبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی 

 
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه تحقیقات فنی ومهندسی کشاورزی می باشد.